У світі театру



 Вистава "Дюймовочка"




Новорічна казочка




                                                        Шановні батьки!

 

На виконання варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти) мною була розроблена парціальна програма з театральної діяльності «Театралізована діяльність як засіб розвитку творчих здібностей дітей раннього та дошкільного віку»

 (схвалена науково-методичною радою Харківської академії неперервної освіти в 2017 році). Програма адаптована до чинних програм, передбачає розширити знання дітей про види театрів, формувати акторські вміння та навички, розвивати творчі здібності дошкільників, виховувати ціннісне ставлення до театрального мистецтва.

 Реалізація програми дає можливість формувати та творчо застосовувати життєві компетенції дітей раннього і дошкільного віку згідно з вимогами Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція). Програма має теоретичну та практичну частину.

Театралізована діяльність − є одним із важливих засобів художньо-продуктивної діяльності дітей дошкільного віку. Поєднання різноманіття форм здійснення театралізованої діяльності з дітьми суттєво впливає на формування особистості; зокрема: на розвиток мовлення, емоційної і вольової сфери, пізнавальної активності, творчості, задовольняє потребу дітей у самовиявленні. Водночас витісняючи тривожність, напругу, зменшуючи стомлюваність, почуття безпорадності.

Творчість дітей у театралізованій діяльності передбачає збагачення їх життєвого досвіду яскравими художніми враженнями, необхідними знаннями і вміннями. Чим більшим є досвід дошкільника, тим яскравішими будуть його творчі прояви в різних видах діяльності.

 

Консультація для батьків

Ляльковий театр для дітей

Ляльковий театр будується переважно на казковому або літературному матеріалі, має музичний супровід та декорації. Такий театр поєднує в собі дві функції – виховну і розважальну, та має високий рівень як неприхованої, так і завуальованої дидактичності.

Настільний театр

         Малюки легко зосереджують увагу на статичних іграшках настільного театру. Відволікаючись від особистості оповідача, вони зацікавлено стежать за розвитком подій, приймають умовність того, що відбувається.

 Тіньовий театр

        Сучасних дітей неможливо здивувати телевізором, комп’ютером, але силуети людей, тварині птахів, які рухаються на яскраво освітленому екрані тіньового театру, зачаровують. Дивовижна гра світла з ажурними декораціями посилює казкове враження.

 


        Тіньові театри виникли на Сході. Спочатку вони слугували засобами спілкування з предками, чиї тіні втілювалися в силуети ляльок, виготовлених зі спеціально вичиненої шкіри тварин.

                                             Пальчиковий театр

Діти раннього віку з радістю сприймають пальчиковий театр.

Кумедні фігурки, одягнені на пальці оповідача, викликають живий інтерес. Малюки стежать за їхніми діями, відповідають на запитання і з великою неохотою прощаються з «артистами» після закінчення вистави.

                                                             Ляльки - рукавички

Найпоширенішими ляльками є ляльки – рукавички. Дотримуючись простих правил керування ляльками, можна зіграти справжній спектакль.

Пам’ятайте: ляльки на сцені не зявляються одразу, вони поступово виходять з глибини сцени. Спочатку показується голова, потім плечі, груди і, нарешті, вся лялька трохи вище колін. Рухається вона при цьому на одному рівні, як по гладкій підлозі, не «провалюється» й не опускається. Йде зі сцени також поступово, вглиб ширми. Якщо в ляльки є ноги, її можна посадити обличчям до глядачів, опустивши ноги за рампу. Якщо їх немає, ляльку саджають боком, а сукню розправляють вздовж ширми, наче вона випрямила ноги. Якщо за сценарієм ляльці доводиться маніпулювати предметами, то вільною рукою їх потрібно непомітно підтримувати. Звичайно, в кожному конкретному спектаклі виникають ситуації, які вимагають відпрацювання, і справжня майстерність завжди досягається практикою. Кожна лялькова вистава виграє завдяки музичному супроводу. Навіть прості пісеньки персонажів викликають пожвавлений відгук у глядачів. Музичне оформлення робить виставу яскравішою.

Ляльковий театр – це перші зустрічі зі світом мистецтва, під час яких у маленьких акторів збагачується внутрішній світ, розвивається уява, фантазія, образне мислення. Тому важко переоцінити роль лялькового театру у формуванні особистості дитини.

 






 

Коментарі